Reklama

Zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Giżycko obowiązuje od piątku 3 kwietnia. Podobne obostrzenia są wprowadzane na terenie wielu nadleśnictw w kraju.

Informację dotyczącą zakazu wstępu do lasu opublikowało dziś Nadleśnictwo Giżycko.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

Informuję o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu osobom nieupoważnionym na terenie Nadleśnictwa Giżycko. Zakaz obowiązuje od dnia 3 kwietnia 2020 roku do dnia 11 kwietnia 2020 roku.

Przepraszam za utrudnienia,

Krzysztof Dąbkowski
Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gajowy
gajowy
4 kwietnia 2020 21:13

do mądrali! a co pacany! chcecie partyzantkę organizować. nie ma podstawy prawnej? proszę bardzo, śrutem po dupsku, to najniższy wymiar ….

Ja
Ja
4 kwietnia 2020 17:24

Zakaz nie ma podstawy prawnej. Ani ustawa o Lasach Państwowych, ani ustawa “o szczególnych rozwiązaniach” nie dają takiej możliwości.

v
v
odpowiedział na komentarz  Ja
6 kwietnia 2020 13:52

Pojawienie się wirusa też jest bez podstawy prawnej ale zawsze możesz strzelić w kalendarz zgodnie z ustawą.

Jan
Jan
3 kwietnia 2020 21:29

Do kościoła to tabunami można a w lesie jak będziesz sam to już nie? Co za bzdury. Napiszcie wprost że polować lepszy sort będzie i dlatego motłoch ma dupę w domu trzymać