Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik organizuje kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych będą zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, natomiast w dniach 10 grudnia br. i 17 grudnia br. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych, gdzie kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach, a aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest oświetlanie drogi i co szczególnie istotne wszelkich przeszkód.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dotyczy to właściwego ustawienia świateł oraz natężenia emitowanego światła. Niedomagania w tym zakresie mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Mając na względzie bezpieczeństwo, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytut Transportu Samochodowego rozpoczynają wspólną akcję badania prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. Ze strony ITS akcja odbywa się w ramach Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych, a biorą w niej udział Stacje Kontroli Pojazdów pod Patronatem ITS.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w ich pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

s1

Akcja będzie prowadzona w dniach: 10 grudnia i 17 grudnia br

W ramach kampanii wybrane Stacje Kontroli Pojazdów będą bezpłatnie weryfikowały stan oświetlenia pojazdów (przez dwie kolejne soboty grudnia, tj. 10-tego i 17-tego). Na Stacje będą też kierowani przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

Z bezpłatnego sprawdzenia świateł w samochodzie można skorzystać w pięciu stacjach diagnostycznych na terenie Giżycka oraz Wydmin, tj:

  • STACJA DIAGNOSTYCZNA OPEL PINDUR – Giżycko ul. 1-go Maja 17 (tel: 600 254 794)
  • OKRĘGOWA STACAJ KONTROLI POJAZDÓW JUCHNIEWICZ S.C. – Giżycko ul. Obwodowa 7 (662 234 081)
  • PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG MOTORYZACYJNYCH S.C. Wagner – Szałygin – Giżycko ul. Suwalska 21 (602 623 937, 505 033 702)
  • TECHMOT – STACJA DIAGNOSTYCZNA – Giżycko ul. Suwalska 30 (tel: 504 067 934)
  • AUTOSALON EUCAR – Giżycko ul. Mickiewicza 51 (tel: 668 561 139)
  • STACJA KONTROLI POJAZDÓW Władysław Król – Wydminy ul. Ełcka 23 (tel: 604 500 485)

Źródło: KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze