Rozbój na ulicy. Zabrał 15-latkowi telefon i 3 złote

7

Giżyccy kryminalni zatrzymali 23-latka, który dokonał rozboju na małoletnim. Sprawca używając przemocy, zabrał 15-latkowi telefon i 3 zł. 

Do zdarzenia doszło w środę (15.12.) na jednej z ulic w Giżycku. O całej sytuacji policjantów powiadomiła matka małoletniego.

Z relacji wynikało, że do 15-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy i telefonu. Oprawca używając przemocy wobec chłopca, zabrał mu telefon komórkowy o wartości 800 złotych i pieniądze w kwocie 3 złotych. Z miejsca zdarzenia uciekł taksówką. W tej sprawie policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i podjęli natychmiastowe czynności zatrzymania sprawcy tego rozboju – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko

Zebranym materiałem oraz rysopisem napastnika zajęli się policjanci z zespołu operacyjno – rozpznawczego. Po analizie wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać rozboju.

Już następnego dnia w czwartek (16.12.) podejrzany o to przestępstwo został przez policjantów zatrzymany.

Zebrane materiały w tej sprawie poddał analizie prokurator, który postawił zatrzymanemu zarzut rozboju i wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Prowadzący sędzia Sądu Rejonowego w Giżycku przychylił się do wniosku i zastosował wobec 23-latka trzy miesiące aresztu – dodają giżyccy mundurowi 

Mężczyzna już wcześniej dopuszczał się przestępstw, za które odbywał karę pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał w tzw. „recydywie”.

Za przestępstwo rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
NieOn

A Kurskimediach będzie: Do zdarzenia doszło w środę (15.12.) na jednej z ulic w Giżycku. Całą sytuację od początku obserwowali policjanci pełniący niestrudzenie swoje czynności. – Z relacji wynikało, że 15-latek podszedł do młodego 23-letniego mężczyzny i chciał mu wręczyć pieniądze i telefon na które sam zarobił. Wdzięczny 23-latek bezrefleksyjnie przyjął darowiznę wartą +803 Mocne Polskie Złote. Na miejsce zdarzenia została też wezwana taksówka, która odwiozła szczęśliwca do domu. Policja cały czas czuwała nad poprawnym przebiegiem zajścia i bezpiecznie eskortowała taksówkę do samego domu 23-latka. Dobrostan w Kraju wyraźnie sprzyja chęci dzielenia się nawet przez najmłodszych obywateli. Na prośbę Kurskimedia wykonaliśmy… Czytaj więcej »

Ala

Co za pasożyt… strach dzieci puszczać bo trafią ma takiego pajaca dziś kradzież jutro rozbój z nożem…. giżycka młodzież jest coraz gorsza albo pod Batorym żebrak albo złodziej uliczny….

Mama ucznia

Popieram wszędzie pełno patologi

Albert

Skok życia

Karolina

To jest straszne ostanio dla mojego syna ukradli słuchawki.

Kunolis twojego ogrodu

straszna szkoda lepiej nie pozwalac dzieciom na tak strasznie drogie rzeczy jak sluchawki a co dopiero telefon boze boze co za zgroza —– niech zyje ulica boża …. AMEN

Kunolis twojego ogrodu

kunolis ma racje