Rozbój na ulicy. Zabrał 15-latkowi telefon i 3 złote

7

Giżyccy kryminalni zatrzymali 23-latka, który dokonał rozboju na małoletnim. Sprawca używając przemocy, zabrał 15-latkowi telefon i 3 zł. 

Do zdarzenia doszło w środę (15.12.) na jednej z ulic w Giżycku. O całej sytuacji policjantów powiadomiła matka małoletniego.

Z relacji wynikało, że do 15-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy i telefonu. Oprawca używając przemocy wobec chłopca, zabrał mu telefon komórkowy o wartości 800 złotych i pieniądze w kwocie 3 złotych. Z miejsca zdarzenia uciekł taksówką. W tej sprawie policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i podjęli natychmiastowe czynności zatrzymania sprawcy tego rozboju – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko

Zebranym materiałem oraz rysopisem napastnika zajęli się policjanci z zespołu operacyjno – rozpznawczego. Po analizie wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać rozboju.

Już następnego dnia w czwartek (16.12.) podejrzany o to przestępstwo został przez policjantów zatrzymany.

Zebrane materiały w tej sprawie poddał analizie prokurator, który postawił zatrzymanemu zarzut rozboju i wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Prowadzący sędzia Sądu Rejonowego w Giżycku przychylił się do wniosku i zastosował wobec 23-latka trzy miesiące aresztu – dodają giżyccy mundurowi 

Mężczyzna już wcześniej dopuszczał się przestępstw, za które odbywał karę pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał w tzw. „recydywie”.

Za przestępstwo rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
NieOn
NieOn
20 grudnia 2021 12:09

A Kurskimediach będzie: Do zdarzenia doszło w środę (15.12.) na jednej z ulic w Giżycku. Całą sytuację od początku obserwowali policjanci pełniący niestrudzenie swoje czynności. – Z relacji wynikało, że 15-latek podszedł do młodego 23-letniego mężczyzny i chciał mu wręczyć pieniądze i telefon na które sam zarobił. Wdzięczny 23-latek bezrefleksyjnie przyjął darowiznę wartą +803 Mocne Polskie Złote. Na miejsce zdarzenia została też wezwana taksówka, która odwiozła szczęśliwca do domu. Policja cały czas czuwała nad poprawnym przebiegiem zajścia i bezpiecznie eskortowała taksówkę do samego domu 23-latka. Dobrostan w Kraju wyraźnie sprzyja chęci dzielenia się nawet przez najmłodszych obywateli. Na prośbę Kurskimedia wykonaliśmy… Czytaj więcej »

Ala
Ala
20 grudnia 2021 11:32

Co za pasożyt… strach dzieci puszczać bo trafią ma takiego pajaca dziś kradzież jutro rozbój z nożem…. giżycka młodzież jest coraz gorsza albo pod Batorym żebrak albo złodziej uliczny….

Mama ucznia
Mama ucznia
odpowiedział na komentarz  Ala
20 grudnia 2021 11:40

Popieram wszędzie pełno patologi

Albert
Albert
20 grudnia 2021 10:28

Skok życia

Karolina
Karolina
odpowiedział na komentarz  Albert
20 grudnia 2021 17:40

To jest straszne ostanio dla mojego syna ukradli słuchawki.

Kunolis twojego ogrodu
Kunolis twojego ogrodu
odpowiedział na komentarz  Karolina
20 grudnia 2021 23:41

straszna szkoda lepiej nie pozwalac dzieciom na tak strasznie drogie rzeczy jak sluchawki a co dopiero telefon boze boze co za zgroza —– niech zyje ulica boża …. AMEN

Kunolis twojego ogrodu
Kunolis twojego ogrodu
odpowiedział na komentarz  Kunolis twojego ogrodu
21 grudnia 2021 16:00

kunolis ma racje