Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni przewrócili pokrzywdzonego, wielokrotnie uderzali go po głowie i całym ciele oraz ukradli mu pieniądze i zabrali klucze do samochodu.

W minioną niedzielę (22.10.2017 r.) śledczy giżyckiej komendy policji otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju, który miał miejsce na jednej z ulic w Giżycku. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tuż przed północą został przewrócony na ziemię przez dwóch mężczyzn, którzy uderzali go po głowie i całym ciele, doprowadzając do stanu bezbronności, po czym ukradli mu pieniądze w kwocie 50 złotych oraz zabrali kluczyki do samochodu. Auto porzucili w miejscowości Wydminy.

Policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Zaledwie kilka godzin później śledczy ustalili i zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzanego o dokonanie tego rozboju. Po zgromadzeniu materiału dowodowego wystąpili wspólnie z prokuratorem z wnioskiem o areszt wobec 24-latka. Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Drugi mężczyzna został zatrzymany w czwartek (26.10.17 r.). Wobec 36-latka sąd również zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Najbliższe 2 miesiące mieszkańcy Giżycka spędzą za kratami. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko (ich/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

ktoś wie na jakiej ulicy?

Kilo

Max kara dla tych zwierzat