Zaatakowała ekspedientkę tłuczkiem do mięsa. 29-latka trafiła do aresztu

0

Trzy miesiące aresztu – tak zadecydował sąd w sprawie zaatakowania ekspedientki tłuczkiem do mięsa w jednym ze sklepów na terenie Giżycka. Ekspedientka w wyniku napadu doznała poważnych obrażeń głowy oraz ręki. Napastniczka zabrała z kasy 1 tys. złotych. 

Do zdarzenia doszło w piątek (15 grudnia) w jednym ze sklepów na terenie Giżycka.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że około godziny 18:00 do sklepu weszła młoda kobieta i rozpoczęła rozmowę z ekspedientką. W jej trakcie wyciągnęła z torebki tłuczek do mięsa i uderzyła 56-letnią kobietę po głowie, a następnie po całym ciele. Ekspedientka, broniąc się, wdała się z napastniczką w szarpaninę. Kiedy ekspediencie udało się uciec ze sklepu, napastniczka weszła za ladę i zabrała z kasy 1 tys. złotych, po czym uciekła, zostawiając ranną kobietę – informują giżyccy mundurowi. 

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z wydziału kryminalnego przystąpili do ustalenia danych napastniczki. W godzinach późnonocnych podejrzana o rozbój kobieta została zatrzymana w jednym z mieszkań na terenie Giżycka.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latce zarzutu rozboju i uszkodzenia ciała. Prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztu.

Do wniosku prokuratora przychylił się Sąd Rejonowy w Giżycku i zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

(KPP Giżycko)