Za szybko i z promilami- nieodpowiedzialni kierowcy nie unikną kary

0

Jazda z nadmierną prędkością i kierowanie pod wpływem alkoholu – to przewinienia kierowców, wobec których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonali się o tym kierowcy przejeżdżający m.in. przez powiat giżycki i węgorzewski, którzy w wyniku policyjnej kontroli utracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w toku służby prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom przemieszczającym się po drogach powiatu. Jak pokazują statystyki, nadal ogromnym zagrożeniem na drogach są nietrzeźwi kierowcy. Tylko wczoraj (24.04.2017) mundurowi z Giżycka wyeliminowali z ruchu dwóch takich kierujących, którzy to zdecydowali się jechać na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce na ul. Moniuszki w Giżycku. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu i od razu sprawdzili jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że 55-letni kierowca na blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca został zatrzymany na również na ul. Moniuszki. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 59-latek jechał mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i już utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Spotkania z giżyckimi policjantami nie uniknął także pewna mieszkanka Warszawy. Konsekwencją tego spotkania była utrata uprawnień do kierowania przez kierującą na okres trzech miesięcy. Powodem takiej decyzji było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. 54-latka w trakcie pomiaru jechała z prędkością 105 km/h. W ten sposób dozwoloną na ul. Obiegowej prędkość przekroczyła o 55 km/h. Kierująca została ukarana także mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

 

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania.

Źródło: KWP Olsztyn (ICh/DK/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze