Niezwykła Noc Muzeów w Rynie [ZDJĘCIA]

1
fot. Piotr Tomasz Suchta

Za nami wielkie święto miłośników wieczornego i nocnego zwiedzania. Piękna pogoda, moc atrakcji, niesamowity klimat i zachwyceni uczestnicy. Noc Muzeów w Rynie zdecydowanie na długo zostanie w pamięci osób, które wzięły w niej udział. Duże brawa dla organizatorów, dzięki którym cała impreza okazała się niezwykłym wydarzeniem.

W piątek, 17 maja w Regionalnym Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie o godzinie 20:00 rozpoczęła się tegoroczna edycja Nocy Muzeów.

Rolę przewodnika pełniła tego dnia instruktor ds. organizacji imprez i edukacji kulturalnej Elza Fitza, której wiedza na temat zgromadzonych eksponatów w Ryńskich Zbiorach Muzealnych zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Po krótkim wstępie zgromadzeni goście rozpoczęli zwiedzanie muzeum, w którym można podziwiać zbiory etnograficzne pochodzące z okolic Rynu. Najstarsze eksponaty mają ponad 200 lat. Znajdują się tu m.in. łódź- dłubanka, wydobyta z dna Jeziora Ryńskiego i zachowana w bardzo dobrym stanie oraz półkosek z początku XIX w.

Następnie uczestnicy Nocy Muzeów udali się na dziedziniec Hotelu Zamek Ryn, gdzie Pan Mirosław Kowalski w bardzo ciekawych słowach przybliżył krótki rys historyczny zamku.

Kolejną atrakcją wieczoru był koncert skrzypcowy Żanety Bucholskiej. Repertuar obejmował współczesne aranżacje znanych utworów, które w połączeniu z blaskiem księżyca i w otoczeniu historycznych murów stworzyły iście magiczną atmosferę. Tuż po występie goście udali się na parking przy kaplicy Kościoła Ewangelickiego gdzie obejrzeli dwa filmy o historii Rynu i miejscach pamięci, których już nie ma.

Zwieńczeniem wieczoru było zwiedzanie wieży widokowej, wybudowanej w 1940 roku i nawiązującej formą do wieży gotyckiej. Całkowita wysokość wieży wynosi 25 metrów, więc podziwianie nocnego nieba z tej perspektywy było niezapomnianym przeżyciem.

Noc Muzeów w Rynie to wydarzenie, które w niezwykły sposób połączyło historię i kulturę. Dla mieszkańców Rynu i odwiedzających była to doskonała okazja, by poznać historię regionu, delektować się wspaniałą muzyką oraz podziwiać piękne widoki.

Organizatorem wydarzenia był Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie.

 (Info, fot.: Piotr Tomasz Suchta) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
miszcz

Gratulacje dla dyrekcji i pracowników domu kultury w Rynie!