Za kółkiem po alkoholu i z sądowym zakazem

5

Giżyccy policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali trzech kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę po alkoholu. Ponadto jeden z kierowców i jego pasażer posiadali narkotyki. 

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany podczas kontroli drogowej w piątek (24.03.) w miejscowości Ruda (gmina Miłki). Za kierownicą renault siedziała 63-letnia kierująca, która miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta nie kwestionowała swojego zachowania. Policjanci zatrzymali kierującej uprawnienia.

Następny z zatrzymanych kierowców wpadł w Wilkasach. Za kierownicą siedział 31-latek, który podróżował z dwiema osobami. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania i ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie kierowcy było ponad 0,5 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności u pasażera zostały ujawnione narkotyki w postaci amfetaminy. Także w drzwiach pojazdu była ukryta amfetamina. Kierowca i pasażerowie zostali zatrzymani.

Trzeci z nietrzeźwych kierowców to 40-letni mieszkaniec Giżycka, który jechał z pasażerką. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał również ponad 0,5 alkoholu w organizmie. Kierowca także nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy wytłumaczą się przed sądem. Kierowca mazdy i jego pasażerowie odpowiedzą również za posiadanie środków odurzających.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Giż

Chyba na jednej imprezie byli

Życzliwy

A taki jeden jeździ bez prawa jazdy, pod wpływem i nie może wpaść…

Filuś

To dzwoń 112

Życzliwy

Jeszcze trzeba wiedzieć kiedy jest za kółkiem i pod wpływem żeby nie wyjść na debila przy policji a śledzić nie mam czasu ‍♀️

Heniek

Złóż wniosek o dofinansowanie do Ziobry i wtedy będziesz mail czas