Z wiatrówki miał strzelać do 1,5 rocznej kotki. Został zatrzymany [WIDEO]

5

Giżyccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 1,5-roczną kotką. 39-latek miał w zamkniętym pomieszczeniu kilkukrotnie strzelić do kota z wiatrówki. Śrut trafił w głowę oraz w tułów. Zwierzę w stanie ciężkim trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

27 marca br. w giżyckiej jednostce policji pracownica Stowarzyszenia „Brat Kot” złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z Ustawy o ochronie zwierząt. Kobieta poinformowała, że do ich fundacji został przywieziony ranny kot prawdopodobnie w wyniku postrzału. Zwierzę w stanie ciężkim trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Z opinii lekarza wynika, że kot faktycznie został postrzelony z wiatrówki. Śrut trafił go 3-krotnie w głowę i 2-krotnie w tułów.

Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności, aby wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia i co najważniejsze ustalić osobę odpowiedzialną za tak bestialskie zachowanie.

Wczoraj wieczorem policjanci w jednej z miejscowości w gminie Ryn zatrzymali 39-latka, który w zamkniętym garażu miał kilkukrotnie strzelić do zwierzęcia. Została także zabezpieczona wiatrówka. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany.

Jeżeli zostanie mu postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, to  zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz posiada zwierząt.

KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
cija

Gościu z monetek

Ada

Mam nadzieje ze zostanie potraktowany adekwatnie do czynu bo po tym co zrobił widać ze to idiota totalny , współczuje jego rodzinie ze z takim patusem muszą żyć

Yo

Nic hujowi nie zrobią, dostanie do odpacowania 5 h i tyle. Takie prawo w Polsce, a jak bezdomny ukradnie batonika to do pierdla idzie na 3 lata!!!!!!!!

Revenge

Ja bym mu ta wiatrowka jaja odstrzelił za kare