Z samochodów kradł elektronarzędzia i radia. Kryminalni sprawdzili lombardy w Giżycku i Węgorzewie

0

Węgorzewscy policjanci postawili zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających 23-letniemu mieszkańcowi gminy Węgorzewo. W zainteresowaniu sprawcy były pojazdy zwłaszcza busy. Do kradzieży doszło w czerwcu i lipcu br. 

We wtorek (28.09) 23-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających. Mężczyzna swoją przestępczą działalność prowadził na terenie Węgorzewa.

W jego zainteresowaniu  były m.in.  narzędzia budowlane tj. szlifierki, piły, wiertarki,  młoty udarowe oraz radia i deskorolka elektryczna. Swoje łupy pozyskiwał z pojazdów zwłaszcza busów. Przestępczy proceder miał miejsce w czerwcu i lipcu br. Pokrzywdzeni oszacowali łącznie wartość strat na około 26 tys. złotych – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie 

Kryminalni prowadzący czynności w tej sprawie dokonali sprawdzeń lombardów na terenie Węgorzewa i Giżycka, gdzie znaleźli część skradzionych łupów. Również niektóre z przedmiotów znajdowały się w mieszkaniu 23-latka.

Ponadto mężczyzna posiadał w mieszkaniu środki odurzające w postaci marihuany. Część skradzionych przedmiotów trafiła już do właścicieli. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Węgorzewo)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze