Z promilami za kierownicą. Policjanci podsumowali weekend na drogach

0

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend giżyccy policjanci. Badanie wykazało, że kierowali mając ponad 2 promile alkoholu. Kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

W minioną sobotę (14.11) przed godziną 04:00 na jednej z głównych ulic Giżycka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Honda. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego mieszkańca Giżycka wykazało, że w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila. Kierowca wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, w związku z czym jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za swoje zachowanie odpowie też przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 10:00, dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany, że w m. Wrony gm. Giżycko kierujący koparko-ładowarką uderzył w ogrodzenie i uszkodził płot, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci i zatrzymali 27- letniego kierowcę. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.

Kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i o to, aby pod żadnym pozorem nie prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze