Z nielegalnego spirytusu powstanie płyn do dezynfekcji

0

400 litrów spirytusu, który posłuży do przygotowania płynu dezynfekującego, otrzymała od Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. To kolejna partia spirytusu przekazana przez olsztyńską IAS do walki z koronawirusem.

Na przełomie marca i kwietnia Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała prawie 15 tys. litrów spirytusu do przygotowania preparatu dezynfekującego instytucjom z Warmii i Mazur. Tym razem odbiorcą była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Spirytus, który był przeznaczony do zniszczenia, posłuży teraz do zapewnienia odpowiedniego poziomu działań ochronnych w walce z COVID-19.

Zostanie on wykorzystany do przygotowania środków odkażających, w tym m.in. preparatów do dezynfekcji rąk, a także powierzchni i sprzętu. Warto podkreślić, że w ciągu niespełna miesiąca placówki medyczne i sanitarne z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, a także policja i straż pożarna otrzymały od olsztyńskiej IAS  prawie 15 tys. litrów spirytusu. Trafił on m.in. do szpitali w Olsztynie, Elblągu, Nidzicy, Iławie, Mrągowie, Morągu i Węgorzewie, a także do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.

Źródło: IAS Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze