Z dwoma promilami za kierownicą Opla

0

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 37-latek z Giżycka. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z drogówki wczoraj w Giżycku na ulicy Nowowiejskiej. 

Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Zdecydowanie zmienia się zdolność oceny sytuacji, a czas reakcji wydłuża się. Wsiadając za kierownicę po alkoholu stanowimy zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko swojego ale też innych użytkowników drogi. Pomimo wielu apeli policji wciąż są osoby, które pomimo spożytego alkoholu wsiadają za kierownicę.

Przykładem jest 37-letni mieszkaniec  Giżycka. Mężczyzna, który kierował oplem, został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego giżyckiej komendy wczoraj, kilka minut po godzinie 15:00 w Giżycku na ulicy Nowowiejskiej. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do mężczyzny blankiet prawa jazdy. 37-latek stanie przed sądem. Zgodnie z polskim prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze