Przymierzając się do zakupu pierścionka zaręczynowego, mężczyźni niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, z czego ten powinien być wykonany. Ponieważ oświadczyny to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu, warto odpowiednio się do niego przygotować i zorientować w temacie.

Salony jubilerskie najczęściej proponują złoto

Przechadzając się po salonach jubilerskich, czy też przeglądając oferty marek biżuteryjnych w Internecie, od razu można zauważyć, że te najczęściej oferują pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota. Jest to metal szlachetny wykorzystywany w branży jubilerskiej już od dawien dawna. Ma wiele cennych właściwości fizykochemicznych. Przede wszystkim łatwo można tworzyć z niego stopy. W zależności od tego, jaki metal zostanie do niego dodany, będzie miał inny kolor. Poprzez dodanie do złota miedzi i srebra, możliwe jest uzyskanie stopu w kolorze różowym. Z kolei po stopieniu złota z palladem i niklem, jego kolor przypomina bardziej platynę.

Nie każdy wie, że oprócz różowego i białego złota, można uzyskać także złoto w kolorze niebieskim, co jest możliwe dzięki dodaniu do niego żelaza i niklu. Jest to jednak jeden z najrzadziej spotykanych stopów złota w jubilerstwie. Najczęściej do produkcji biżuterii wykorzystywane jest złoto żółte. W zależności od jego próby, będzie miało mniej lub więcej dodatku srebra. Jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, te mogą być również wykonane ze złota białego lub różowego. Inną opcją jest biżuteria dwukolorowa.

Pierścionek zaręczynowy z białego lub białego i żółtego złota to na pewno świetny wybór dla kobiety, która na co dzień lubi łączyć biżuterię złotą ze srebrną. W odcieniu różowym na pewno spodoba się z kolei tej, która zazwyczaj stawia na nieco bardziej oryginalne dodatki biżuteryjne.

Sprawdź także: Krótkie cytaty o miłości

Wracając do właściwości złota, to jest chętnie wykorzystywane w jubilerstwie również ze względu na dużą odporność chemiczną, a także na brak charakterystycznego dla większości metali zapachu i właściwości hipoalergiczne. Złota biżuteria ma przez długi czas zachowuje blask, dzięki czemu w połączeniu z diamentami wygląda olśniewająco.

Inną opcją są srebro albo platyna

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty? Oczywiście, że nie. Niemniej jednak to właśnie na nią mężczyźni stawiają najczęściej. Niektóre salony jubilerskie oferują również pierścionki zaręczynowe wykonane ze srebra. Trzeba jednak liczyć się z tym, że to jest dużo bardziej miękkie, co sprawia, że biżuteria dużo łatwiej będzie się niszczyć.

Innym kruszcem wykorzystywanym w jubilerstwie jest platyna, w kolorze srebrzystobiałym. Pod względem właściwości fizykochemicznych można porównywać ją ze złotem. Z racji na jej rzadsze występowanie, a także wyższą temperaturę topnienia, jest dużo droższa. To oczywiście przekłada się na ceny wykonanych z niej pierścionków zaręczynowych. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, najlepszym wyborem wydaje się być więc biżuteria ze złota.

artykuł partnerski

 

 

 

 

 

 

Reklama