XXIII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne (zapowiedź)

1

2 maja to data, która na trwałe wpisała się w kalendarz giżyckich imprez rekreacyjno-biegowych.

Tego dnia już po raz XXIII odbędą się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, które są elementem ogólnopolskiej i giżyckiej kampanii Postaw na Rodzinę. Wpisują się również w obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dni Rodziny – rodzina zastępcza” oraz są Garnizonowym Festynem Majowym.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi, impreza ponownie odbędzie się w Lesie Miejskim w Gajewie k. Giżycka.

Biegi Rodzinne to impreza nie tylko dla miłośników biegów, ale także dla rekreacji. Amatorzy walki z czasem mogą spróbować swoich sił w Biegu Chartów, z kolei osoby mniej wysportowane mogą truchtem przebyć malowniczą leśną trasę w spokojniejszym rytmie, a nawet pospacerować w gronie rodziny i znajomych. Nic dziwnego, że na naszych Ogólnopolskich Biegach Rodzinnych pojawia się kilkuset uczestników.

Dodatkowym walorem imprezy jest duża pula nagród do losowania. Nagrodę otrzymuje m.in. największa rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju i świata.

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne organizuje Komitet Organizacyjny. W roku 2022 w imieniu Burmistrza Giżycka koordynacją działań zajmuje się dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska.

W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą samorządy Miasta Giżycka i Powiatu Giżyckiego, Nadleśnictwo Giżycko, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Miejska Biblioteka Publiczna, Giżyckie Centrum Kultury, Żegluga Mazurska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Partnerami imprezy są także Biegam Bo Lubię (BBL) Giżycko , Dom Pomocy Społecznej, AZS Wilkasy, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen, Centrum Integracji Społecznej i firmy prywatne.

Osoby, instytucje lub firmy, które chciałyby włączyć się w organizację lub ufundować nagrody do losowania, proszone są o kontakt do koordynatora imprezy – Ewy Ostrowskiej tel. 87 429 13 36.

Program XXIII Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych:

9:00 – 10:45 – Zapisy do biegów.

10:00 – 13:00 – Wspólna rozgrzewka z BBL, pokazy sprzętu wojskowego 15 GBZ i zastępu ratowniczo-gaśniczego PSP, prelekcja z okazji Święta Flagi, punkty promocji zdrowia SANEPID, CKZiU Giżycko, Centrum Profilaktyki, ciepły posiłek dla zawodników, atrakcje dla dzieci.

11:00 – Uroczyste otwarcie.

11:15 – Bieg Chartów (dystans ok. 3 km)

11.30 – Bieg główny

ok. 13.00 – Wręczenie pucharów i rozlosowanie nagród.

14.00 – Zakończenie imprezy.

Miejsce – Las Miejski w Giżycku

Zapraszamy!

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Czemu w tym mieście nie organizuje się biegów dla dzieci. Zamiast uczyć dzieci zdrowego trybu życia przez sport to tylko narzekać wszyscy potrafią a zaszczepić w dzieciach sport nie ma komu.