Od kilku dni w powiecie mrągowskim diagnozowane są nowe zakażenia koronawirusem. Przez długi czas, od początku wprowadzenia stanu epidemii, w powiecie nie było żadnej osoby u której wykryto wirusa. 

O pierwszych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie mrągowskim poinformował 9 maja Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. Badania potwierdziły zakażenie u dwóch osób – starszego mężczyzny i kobiety w średnim wieku.

Kolejne przypadki zakażenia wykryto 12 maja – chłopiec i młoda kobieta, 13 maja – kobieta w średnim wieku, młoda kobieta i chłopiec, młody mężczyzna, 15 maja – młody mężczyzna.

Dotychczas (stan na 15.05 godzina 10.00) w powiecie mrągowskim odnotowano 9 zakażeń koronawirusem. Łącznie wykonano 387 testów.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pablo

Sam widziałem na własne oczy jak przed majówką się warszawka zjechała na Mazury a moja znajoma która posiada domek letniskowy powiedziała że jak ktoś będzie pytał że to powie ŻE TO RODZINA

Myślący

A może tak z Warszawy Gdańska Poznania czy Krakowa przegnac tych którzy są z Giżycka?
nie było testów! nie było zachorowań!
Jak ktoś zachoruje na grypę to też taka panika ?

Giżycko

Ludzie myślą że uciekną. Jedyne co zrobią to przeniosą wirusa. Na litość, dużo osób przechodzi chorobę bez objawów co nie wyklucza, że zaraża, może tego nawet nie widzieć. Egoiści – nie jesteście sami, będziecie umierać w cierpieniu, bo nie będzie komu Wam pomóc! Trochę rozsądku siedzicie na pupach w domach od tego się nie umiera!

OnX

Słusznie burmistrz mówił o wstrzymaniu jeszcze przyjazdów do nas

Mysia

Większość i tak nic sobie z tego nie robi, obrażeni bo im zabronili domków wynajmować i każą maski nosić