W niespełna pół godziny funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy Policji zatrzymali mężczyznę, który po tym jak sprzedający udostępnił mu pojazd oraz kluczyki na tzw. jazdę próbną odjechał w nieznanym kierunku i nie oddał auta.

Do sytuacji doszło w minioną sobotę około godziny 21.00. Oficer dyżurny miejscowej jednostki policji został poinformowany o tym, że mężczyzna, który chciał kupić pojazd marki Opel Antara o wartości 34.000 złotych wziął kluczyki i auto, a następnie odjechał w nieznanym kierunku i nie wrócił.

Właściciel pojazdu chciał go sprzedać. Zamieścił ogłoszenie oraz numer telefonu na jednej z szyb pojazdu. „Zainteresowany klient” nie czekając długo wykonał połączenie do sprzedającego i umówił się na obejrzenie pojazdu.

Młody mężczyzna zapewnił, że z pewnością kupi auto, ale najpierw musi je koniecznie przetestować. W dobrej wierze sprzedający udostępnił kluczyki oraz pojazd na tzw. jazdę próbną. Sprzedawca długo czekał na powrót klienta. Gdy się zorientował, że został oszukany od razu poinformował kętrzyńskich policjantów. Po otrzymaniu tej informacji oficer dyżurny przekazał wszystkim patrolom w powiecie o tym zdarzeniu. Po chwili funkcjonariusze na jednej z ulic miasta zauważyli opisany pojazd, natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, sprawcą krótkotrwałego użycia pojazdu był 19-latek. Mateusz S. został zatrzymany. Podczas przesłuchania tłumaczył policjantom, że chciał sobie pojeździć autem przez 2-3 dni, a następnie zadzwonić do właściciela i oddać pojazd.

Teraz mężczyzna za krótkotrwałe użycie pojazdu odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/ep/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze