Wystawiał fałszywe rachunki, na podstawie których przyznawane były stypendia szkolne

0

W maju 2015 roku Urząd Miejski w Mrągowie złożył zawiadomienie o przestępstwie. Z jego treści wynikało, że osoby ubiegające się o stypendia szkolne przedłożyły prawdopodobnie sfałszowane rachunki.

Jak ustalili funkcjonariusze, dokumenty te wystawione były przez fikcyjną firmę.

W efekcie czego osoby te na ich podstawie, w nieuprawniony sposób uzyskały dofinansowanie w łącznej kwocie blisko 25.000 złotych na szkodę Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

W wyniku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że fałszywe rachunki wystawiał 64-letni mieszkaniec Mrągowa.

W okresie od października 2014 roku do maja 2015 roku mężczyzna wypisał 37 fałszywych dokumentów za zakup odzieży i obuwia. Te następnie były używane jako autentyczne, aby otrzymać stypendium szkolne.

W efekcie prowadzonego postępowania mrągowscy funkcjonariusze przedstawili 64-letniemu mężczyźnie 34 zarzuty fałszowania dokumentów. Za przestępstwo to grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

19 osobom, które korzystały z jego „usług” przedstawiono zarzuty oszustwa (czyli doprowadzenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem) i używania fałszywego dokumentu. Kodeks Karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

dk/in

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze