Wysoko funkcjonujący alkoholik długo ukrywa swój problem

1

Są tacy uzależnieni od alkoholu, którzy przez bardzo długi czas funkcjonują dobrze pomimo swojej choroby. O szczególnych cechach wysoko funkcjonujących alkoholików opowiada Paweł Walendziak, psychoterapeuta i terapeuta uzależnień z kliniki Patromed w Łodzi.

Zwraca uwagę, że często są to osoby o wysokim statusie społecznym i materialnym. Tę grupę alkoholików, która wcale nie jest mała, bo stanowi nawet 20 proc. uzależnionych od alkoholu, łączy wysoka inteligencja, dzięki której uzależniona osoba jest w stanie sprawnie oszukiwać zarówno siebie, jak i otoczenie.

Dodatkowo, ponieważ wysoko funkcjonujący alkoholicy często mają wysoki status materialny i kapitał w postaci wykształcenia, potrafią się dobrze odżywiać i/lub zażywać odpowiednie suplementy diety, które powodują, że fizyczne skutki nadużywania alkoholu są rozciągnięte w czasie.

jw, zdrowie.pap.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szymon

Dobry wieczór Droga Redakcjo i Drodzy Czytelnicy, Szkoda, że w realnym świecie niestety nie możemy kupić zaczarowanego ołówka i czapki niewidki, która uchroni nas przed różnymi problemami, ale za to każdy z nas może zdecydować jaką drogę wybierze w swoim życiu- łatwą lub trudną. W związku z tym, że tylko wartościowe rzeczy są trudne do osiągnięcia, warto więc wybrać trudną drogę i tutaj meritum mojego komentarza. Na tej trudniejszej drodze spotkasz dwie grupy ludzi i ich problemów, a potem będziesz musiał wybrać do której grupy ludzi z problemami chcesz należeć. Pierwsza grupa problemów i metod radzenia sobie z nimi to… Czytaj więcej »