Wysokie na 1,5 metra trawy rosnące przy drogach zmorą kierowców

2

Kolejny raz otrzymujemy skargi od mieszkańców, którzy narzekają na niekoszone trawy rosnące przy drogach. W niektórych miejscach trawy osiągają wysokość 1,5 metra! Kierowcy biją na alarm, że to bardzo niebezpieczne ponieważ widoczność na drodze jest bardzo ograniczona, co może skończyć się tragedią. 

Jedną z miejscowości, której dotyczy ten problem są Kamionki. Konkretnie droga powiatowa prowadząca z Giżycka przez Guty, Kamionki do Doby. Jak powiedziała nam jedna z mieszkanek- „Codziennie dojeżdżam samochodem do pracy. Jest coraz gorzej. Droga jest wąska, pobocza zarośnięte, na zakrętach praktycznie nic nie widać” – i dodaje- „W sezonie letnim drogą jeździ bardzo wielu rowerzystów, kilka razy dziennie przejeżdża tędy autobus wożący dzieci do szkoły. Sama miałam już kilka niebezpiecznych sytuacji podczas wyprzedzania grupy rowerzystów. Nie chciałabym aby zareagowano gdy wydarzy się jakaś tragedia i będzie już za późno. Przecież wystarczy skosić trawę”.

Już w maju na prośbę czytelników pytaliśmy w Zarządzie Dróg Powiatowych w Giżycku o termin wykaszania poboczy i rowów na drogach powiatowych. Z odpowiedzi, która otrzymaliśmy wynikało,że ze względów na ograniczone możliwości finansowe pierwsze koszenie planowane jest na czerwiec/lipiec, a kolejne na na sierpień/wrzesień.

Jeżeli w waszych miejscowościach również macie ten sam problem napiszcie do nas (mile widziane zdjęcia). 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mietek

Brakuje kasy na koszenie, brakuje kasy na leczenie. Może najlepiej zlikwidować powiat i niech obowiązki przejmie ktoś inny skoro nawet o rowy przy drogach nie potrafią zadbać.

mieszkaniecPowiatu

zaraz te trawy będą miały po 2 metry, dżungla