Wyrzucali śmieci do lasu, zapłacili wysokie mandaty

0

W ostatni weekend strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Mrągowo udało się ustalić sprawców zaśmiecenia parkingu leśnego przy trasie Mrągowo – Piecki a później terenu nad Jeziorem Piłakno.

W konsekwencji nałożone wysokie mandaty karne (500 zł i 1000 zł) boleśnie uświadomiły tym osobom, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na zaśmiecanie polskich lasów – mówi Tadeusz Nosek komendant posterunku Straży Leśnej. – Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania lasu, lecz prosimy o korzystanie z uroków przyrody zgodnie z przepisami – dodaje.

W 2016 roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie zostało ukaranych 85 sprawców nielegalnego wyrzucania śmieci do lasu, z czego na 69 osób nałożono mandaty karne na prawie 13 tys. złotych, a przeciwko 3 skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Co roku Lasy Państwowe borykają się z problemem zaśmiecania terenów i gruntów leśnych. Szczególnie w okresie wiosennym sporo odpadów trafia do naszych lasów. Tylko w 2016 roku nadleśnictwa nadzorowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie wydały kwotę 1,3 mln złotych na uprzątnięcie 8,4 metrów sześciennych odpadów. Na tym tle zwalczanie tego procederu jest uciążliwe, lecz coraz częściej udaje się ustalić sprawców tych czynów.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze