Wyróżnienie dla Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

0

Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki wyróżnił Komendę Powiatową Policji w Giżycku za osiągnięcie wysokich wyników w przygotowaniu i przeprowadzeniu wojewódzkiego ćwiczenia „KOPERNIK 2017”.

W dniach 27-29 września 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbywały się ćwiczenia wojewódzkie pod kryptonimem „KOPERNIK 2017”.

Pod takim kryptonimem ćwiczenia dowódczo-sztabowe zostały przeprowadzone również w Giżycku, w trakcie których połączone zostały siły i środki Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Giżycku, Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku i patrolu saperskiego z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W ćwiczeniach udział wzięli również uczniowie i parownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku.

Głównym celem tych działań było wypracowanie jak najlepszej współpracy oraz zgranie wszystkich służb i podmiotów odpowiadających za bezpieczeństwo w przypadku zaistnienia zagrożenia.

Symulowane zdarzenie przebiegło zgodnie z wyznaczonym planem oraz bardzo dobrze odzwierciedlało rzeczywiste działania. Uczestniczące w nich służby dobrze współpracowały i wykazały się pełnym zaangażowaniem. Przeprowadzone ćwiczenia potwierdziły przygotowanie służb do natychmiastowych działań w przypadku zaistnienia zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu osób oraz sytuacji kryzysowych.

Za osiągniecie wysokich wyników w przygotowaniu i przeprowadzeniu elementów wojewódzkiego ćwiczenia „KOPERNIK 2017” Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki wyróżnił Komendę Powiatową Policji w Giżycku, Wojskową Komendę Uzupełnień w Giżycku oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Giżycku.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze