Wyprzedzała „bo kończył się jej płyn od spryskiwaczy”. Spowodowała kolizję i zablokowała drogę

0

Zniszczeniem dwóch samochodów skończyła się w Węgorzewie brawurowa jazda 36-letniej mieszkanki Giżycka. Kobieta wyprzedzała “na podwójnej ciągłej”, bo… kończył się jej płyn do spryskiwaczy.

W niedzielę (10.01.2016) około godz. 12:00 w miejscowości Droglewo na terenie gminy Budry doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły dwa pojazdy osobowe. Jak ustalili na miejscu interweniujący policjanci, kierująca Seatem 36-letnia mieszkanka Giżycka wyprzedziła na podwójnej ciągłej osobowego Volkswagena, a następnie wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożną barierę, blokując przy tym drogę.

Dojeżdżający do tego miejsca wcześniej wyprzedzony VW Passat uderzył w Seata, odbił się od niego i wylądował w rowie. 60-letniemu kierowcy Passata nic się nie stało, natomiast jego pasażerka doznała ogólnych potłuczeń. Na szczęście jej stan nie wymagał hospitalizacji.

36-latka swoją brawurową i nieodpowiedzialną jazdę tłumaczyła tym, że kończył jej się płyn do spryskiwaczy, a pojazd przed nią wciąż brudził jej przednią szybę. Dlatego jak tylko nadarzył się prosty odcinek drogi postanowiła wyprzedzić auto, nie uwzględniając przy tym poziomych znaków drogowych na jezdni.

Kierujący podczas zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 36-latce prawo jazdy i ukarali ją mandatem karnym.

KWP OLSZTYN

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze