Wyprzedzał i doprowadził do zderzenia trzech aut

1

Kierujący VW Golfem podjął decyzję o wykonaniu manewru wyprzedzania kilku aut naraz. Nieprzemyślany manewr zakończył się zderzeniem trzech aut.

Wczoraj, 27 maja br tuż przed północą oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK-63, trasa Grajwo-Giżycko.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca VW Golfa jadąc drogą krajową nr 63 w kierunku Giżycka wykonywał manewr wyprzedzania kolumny aut.

Kierowca nie upewnił się czy ten manewr zdąży wykonać i będąc na wysokości ostatniego z wyprzedzanych aut – samochodu ciężarowego m-ki Scania doprowadził do zderzenia trzech aut, w ten sposób, że kierowca samochodu ciężarowego unikając kolizji, zjechał maksymalnie na prawe pobocze. Również kierowca VW Golfa w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z naprzeciwka Alfą Romeo, zjechał maksymalnie na lewe pobocze, co nie przyniosło pożądanego skutku, ponieważ kierujący Alfa Romeo nie mając gdzie uciec wjechał pomiędzy osobówkę i ciężarówkę.

Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie doznali poważnych obrażeń ciała, powierzchowne rany zostały opatrzone na miejscu. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca zdarzenia, kierujący VW Golfem został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex

Takim baranom też prawka powinni zabierać.