Wyprawa ornitologiczna nad jezioro Gołdapiwo [ZDJĘCIA]

0
Fot. Krzysztof Juchniewicz

29 października odbyła się trzecia wyprawa ornitologiczna do Brożówki zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody w ramach projektu pn: „Swego nie znacie, czyli mieszkańcy Mazur w najcenniejszych przyrodniczych obszarach regionu”, finansowanego ze środków Powiatu Giżyckiego.

Jezioro Gołdapiwo jest niezwykłym miejscem dla obserwatorów ptaków. Jesienią na wodach tego zbiornika gromadzą się wielkie stada migrujących ptaków wodnych. Niektóre gatunki gnieżdżące się na dalekiej północy można zobaczyć w naszym kraju tylko podczas sezonowych wędrówek, kiedy odpoczywają i żerują na mazurskich wodach – przekazują Miłośnicy Mazurskiej Przyrody. 

Już za tydzień ostania wyprawa w ramach projektu pn: „Swego nie znacie, czyli mieszkańcy Mazur w najcenniejszych przyrodniczych obszarach regionu”: 5 listopada, Niegocin/Pierkunowo, wyjazd z Giżycka o godzinie 7:00.

Wszystkie wycieczki są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są pod numerem telefonu: 507 958 362 lub email: mazurskaprzyroda@gmail.com

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

Fot. Krzysztof Juchniewicz

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze