Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Giżycko – Kętrzyn. Kierowca busa marki Mercedes chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. 

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 grudnia ok. godz. 6:40 na trasie Giżycko- Kętrzyn. Jak ustalili policjanci, 60-letni kierowca busa marki Mercedes chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku zdarzenia pasażer auta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca auta nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek był trzeźwy. 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach leśnych oraz wiejskich. Okres zimowy to czas wzmożonej migracji dzikich zwierząt. Drogi zlokalizowane w rejonie pól i lasów utrudniają im bezpieczne przejście.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jebać pis

Ta ruina i bez zwierzyny by się rozsypała !!
Jebie was tępe pały,zwierzaki były i będą w lasach.Budujcie cwele drogi z głową.

yt

zmień leki

Hehe

Przykładowo droga z Giżycka do Wilkas przebiega przez las. Którędy powinna przebiegać 'z głową’?

Czlowiek

A mnie to aż wkurza że ta zwierzyna leśna biega sobie jak chce kiedy chce spowoduje wypadek czasami zwykły czasami śmiertelny i za to żadnej odpowiedzialności nie ponosi a człowiek czasami straci życie ,zniszczone auto , uszczerbki na zdrowiu i zwierzyna nic z tego nie ma przeżyje i leci dalej. A my ludzie cierpimy.

Urszula

Mało tego na pewno mandat dostał i to nie mały to jest najgorsze.

upss...

zapomniałeś o drzewie…. gdyby nie drzewo…

marian

TO MY LUDZIE WESZLISMY Z DROGAMI W SWIAT ZWIERZAT NIE ODWROTNIE !!!!!!!!!

TA ZWIERZYNA MA PRAWO SOBIE LATAC , TWOJ KOMENTARZ JEST ZALOSNY PUSTY IGNORANIE !!!!!!

gienia

TA ZWIERZYNA JEST TAM OD ZAWSZE TO CZLOWIEK BUDUJE DROGI GDZIE POPADNIE A POTEM PLACZ I LAMENT !!!! ZASTANOW SIE NAD SWOIMI GLUPIMI KOMENTARZAMI !!!!

Małgorzata

Tępy debilu, to ludzka menda wdarła się do świata przyrody pozostawiając popiół i zgliszcza. W swojej pogoni za pieniędzmi zniszczy wszystko i wszystkich. Dzięki swojemu postępowaniu w niedługiej przyszłości wyginie, a przyroda mam nadzieję, że się odrodzi…

ekolog

Najpierw zajrzyj do statystyk, a później się „mondruj” . W okresie międzywojennym łosi w Polsce było ok. 10-ciu. Dzisiaj jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Podobnie z inną zwierzyną. I chodzi o wypadki komunikacyjne z udziałem zwierzyny. Jeśli nie masz AC auto naprawiasz na własny koszt, albo złomujesz. Jeśli przeżyjesz wypadek leczysz się też na własny koszt. Tyle w temacie „tępy debilu”