Wypadek na trasie Giżycko-Kętrzyn. Droga przez kilka godzin była zablokowana

0

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W592 na wysokości miejscowości Martiany.

W środę (03.02) kilka minut przed godz. 9:00 oficer dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Giżycko-Kętrzyn na wysokości miejscowości Martiany. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe.

W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy citroen oraz BMW. Funkcjonariusze ustalili, że citroenem podróżowały dwie osoby 42-letni mężczyzna oraz 39-letnia kobieta. Na chwilę obecną policjanci ustalają, która z tych osób kierowała autem. Wiadomo natomiast, że oboje byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a kobiety ponad 2 promile.

Z ustaleń policjantów wynika, że któraś z tych osób kierując pojazdem citroen straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z prawidłowo nadjeżdżającym BMW, którym kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Kętrzyn. Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń.

Podróżujący citroenem z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Giżycku oraz Bartoszycach. Po sprawdzeniu osób w systemach policyjnych dodatkowo okazało się, że 42-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Pozezdrze posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany w 2016 roku przez Sąd Rejonowy w Giżycku. Droga przez 3 godziny była całkowicie zablokowana. O godz. 12:00 po odholowaniu jednego z pojazdów ruch odbywał się wahadłowo. Natomiast po 13:00 odbywał się już płynnie.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia. Ustalają również kto kierował autem i doprowadził do zdarzenia drogowego. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi nawet do 5 lat.

fot. KWP Olsztyn
fot. KWP Olsztyn

Źródło: KWP Olsztyn (ep/kh)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze