Wydminy zrobiły kolejny krok w kierunku tanich mieszkań

0

SIM to Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. W ramach spółki, w województwie warmińsko mazurskim i pomorskim, powstanie 1000 mieszkań o umiarkowanym czynszu. Będą to mieszkania dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową.

Gmina Wydminy podpisała umowę powierzenia z SIM KZN- Północ Sp. z o. o. w organizacji  na świadczenie usługi, realizowanej na obszarze Gminy, w tym określenie zasad kontroli Gminy wykonywania przez SIM powierzonego mu zadania, zapewnienia funkcjonowania spółki posiadającej personel umożliwiający wdrożenie inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy, a następnie obsługę administracyjną najmowanych lokali mieszkalnych – informuje Urząd Gminy Wydminy

W imieniu Gminy umowę podpisali Radosław Król Wójt Gminy Wydminy oraz Elżbieta Sosnowska Skarbnik, Spółkę reprezentował Prezes Grzegorz Paciulan.

W naszym regionie mieszkania powstaną m.in. w gminach: Ryn (24 mieszkania), Wydminy (80 mieszkań), Ełk (60 mieszkań), Kętrzyn (69 mieszkań), Giżycko (50 mieszkań).

(źródło: Urząd Gminy Wydminy) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze