Wydminy. 13 nowych tras autobusowych dostępnych dla mieszkańców [ROZKŁAD,CENNIK]

0

Usprawniona została komunikacja publiczna w gminie Wydminy. Teraz z większości miejscowości można do Wydmin oraz Giżycka dogodnie dojechać autobusem.

Gmina Wydminy uruchomiła 13 nowych tras autobusowych dostępnych dla mieszkańców. Dwanaście z nich kursuje w dni nauki szkolnej, zaś linia 13-ta obsługująca transport między miejscowościami Wydminy i Giżycko – w dni powszednie.

Połączenia obejmują siecią praktycznie całą gminę i realizowane są w dni nauki szkolnej. Dodatkowo z myślą o dogodnym dojeździe oraz powrocie ze szkół i pracy Gmina Wydminy uruchomiła częściowo komercyjną linię Wydminy-Giżycko kursującą w dni nieświąteczne.

Nowy rozkład funkcjonuje od 1 lutego 2021 r. Ulotki z opisem połączeń dostępne są na stronie internetowej Gminy Wydminy, w kancelarii Urzędu Gminy, ośrodku kultury, bibliotece i sklepach.

Zapraszam do wypróbowania nowych tras – mówi wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Jeśli będziecie Państwo korzystali z przejazdów, wprowadzimy połączenia na stałe.

Nowe połączenia zostały uruchomione w ramach tzw. publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej. Gmina uzyskała wsparcie z Ministerstwa Transportu do organizacji tzw. „symbolicznego PKS”.

Zobacz mapkę tras, rozkład i cennik:

Źródło: UG Wydminy

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze