Wycieczka do Trójmiasta

0

8 lutego 2018r. uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wilkasach wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta zorganizowanej przez panią Dulko. Zaczęło się wcześnie rano, bo o 5:00. Po około pięciu godzinach jazdy zaczęliśmy zwiedzanie. Pierwszy punkt programu stanowiło Muzeum II Wojny Światowej.

Sercem Muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2. To  jedna z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. Temat stanowi geneza i skutki wojny. Wystawa jest opowieścią o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.

Wystawę główną tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Znajduje się na niej około 2 000 eksponatów, ale nie zabrakło tam również nowoczesnych stanowisk multimedialnych, których  jest 240. Zwiedzający za ich pomocą mogą przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej.

Po prawie trzech godzinach pobytu w muzeum ruszyliśmy na spacer gdańską starówką. Tam mieliśmy chwilę na herbatę, kawę i ciastko. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w galerii handlowej „Riviera”, w której nasi uczniowie mieli czas na zakupy i posiłek.

Ostatnim i w zasadzie kulminacyjnym punktem wycieczki był musical „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zobaczyliśmy niezwykłą opowieść o miłości i grzechu, o pożądaniu i niespełnieniu, z cyganką Esmeraldą w centrum intrygi. Na potrzeby gdyńskiej produkcji polskie teksty piosenek przygotował Zbigniew Książek. Realizacja została przygotowana przez autorów oryginału, którzy współpracowali przy każdym elemencie spektaklu, aby jak najlepiej oddać atmosferę XV-wiecznego Paryża.

Droga z powrotem minęła nam szybko – w końcu mieliśmy do omówienia tyle wrażeń. O 3:00 byliśmy w Giżycku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wyprawy.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze