Wycieczka do Olsztyna

0
Reklama

Dnia 2 października 2019 r. dwie klasy – 5c i 6a ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku, wybrały się do Olsztyna na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka. W planach było Planetarium, warsztaty plastyczne w galerii Biura Wystaw Artystycznych i ….. zakupy w pobliskiej Aurze.

W Planetarium mieliśmy szansę obejrzeć widowisko „Nasz Wszechświat”. To kosmiczna podróż, którą zaczynamy w najbliższym otoczeniu Ziemi odwiedzając obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Jednocześnie uczestniczyliśmy w swoistej podróży w czasie od mitów i teorii starożytnych greckich astronomów, aż po kształtujące naszą wiedzę o Wszechświecie obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy.

Po jakże ciekawej kosmicznej podróży, wkroczyliśmy w świat artystyczny. Mogliśmy doświadczyć  i obejrzeć twórczość Elwiry Iwaszczyszyn. Tytuł „Czas wytchnienia” – to pewnego rodzaju azyl, w którym wielu z nas znajdzie radość i wytchnienie, uśmiech i spokój, o co w tych coraz dziwniejszych czasach nie jest łatwo… „Pustka i światło.

Rzecz o kolorze” to wystawa Stefana Gierowskiego inspirowana światłem. Wystawa jest podzielona na trzy segmenty – każdy w zasadzie odnosi się do grupy zbliżonych problemów niezależnie od czasu ich powstania. Krótko mówiąc – pierwszy dział odnosi się do koloru; do gamy ośmiu kolorów, drugi do świetlistości barwy, trzeci do czerni i bieli. Po obejrzeniu dwóch wystaw udaliśmy się na warsztaty plastyczne. Naszym zadaniem było stworzenie pracy inspirowanej wystawami.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze