Wychodzili podczas izolacji i kwarantanny. Grozi im nawet 30 tys zł kary

0

Policjanci z Orzysza otrzymali zgłoszenie o naruszeniu zasad kwarantanny domowej. Okazało się, że małżonkowie mieszkający w jednym z orzyskich bloków systematycznie wychodzą z domu. Łamią w ten sposób warunki izolacji domowej i kwarantanny. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu zostali poinformowani o bardzo nieodpowiedzialnym zachowaniu pewnego małżeństwa mieszkającego w jednym z bloków na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że naruszają oni warunki kwarantanny domowej.

Jak ustalili funkcjonariusze, 69-letnia kobieta i jej 71-letni mąż systematycznie wychodzą z domu m.in. wyprowadzić psa na spacer. Oczywiście nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kobieta objęta jest izolacją domową do najbliższej soboty. Jej mąż natomiast przebywa w kwarantannie do dnia 13 lutego. Opuszczając swoje miejsce zamieszkania naruszają tym samym warunki izolacji i kwarantanny.

Oboje poniosą za to konsekwencje. O naruszeniu warunków izolacji domowej i kwarantanny policjanci poinformują Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piszu, która może nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 000 złotych. Policjanci natomiast będą prowadzili czynności w kierunku popełnienia przez kobietę i mężczyznę wykroczenia nieprzestrzegania decyzji wydanych przez organy inspekcji sanitarnej. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny albo kara nagany.

Źródło: KWP Olsztyn (as/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze