Wybuch pieca centralnego ogrzewania. Jedna osoba została poparzona

5
fot. KPP Giżycko

Jedna osoba została poparzona w wyniku wybuchu pieca centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym we wsi Kamionki (gmina Giżycko). 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę (7 stycznia) w godzinach popołudniowych. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zastali funkcjonariuszy straży pożarnej. Z ustaleń wynika, że mieszkańcy będący w domu usłyszeli dźwięki dochodzące za ściany, gdzie znajdowała się kotłownia. Zaniepokojony właściciel poszedł sprawdzić, co się dzieje. Kiedy wchodził do kotłowni od podwórza, doszło do eksplozji pieca, w wyniku czego mężczyznę odrzuciło na podwórko – informują giżyccy policjanci. 

W wyniku wybuchu piec został przewrócony, a ściany sąsiadujące z pomieszczeniami mieszkalnymi uległy poważnym zniszczeniom. W zdarzeniu została poparzona 78-letnia kobieta, która została opatrzona na miejscu i przetransportowana do szpitala. Na szczęście obrażenia ciała nie zagrażają jej życiu.

Pięć osób zamieszkujących dom, w którym doszło do wybuchu, ewakuowało się przed przybyciem na miejsce strażaków. Mieszkańcom zapewniono pomieszczenia zastępcze w świetlicy wiejskiej. 

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny wybuchu pieca.

fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Funio

Czy wyjasnia czym tam bylo palone ?

Tom

Wegiel lub drewno.
Pewnie zamarzła rura do naczynia wzbiorczego.

Funio

Acha .

Magda

Drewnem mąż palił

Magda

Drewnem