Wybuch gazu na jachcie w Rynie. Jedna osoba została poszkodowana

10

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej z łodzi zacumowanej w porcie w Rynie. Na jachcie wybuchła butla z gazem. 

Dziś, o godzinie 8:29 uruchomiła się syrena alarmowa przy naszej remizie. Wyjazd do portu w Rynie, na jednej z łódek doszło do wybuchu gazu. Na miejsce udają się również zastępy z Rynu i Giżycka. W wyniku wybuchu jedna osoba została poparzona. W chwili naszego przyjazdu na miejsce, działania prowadzą strażacy z Rynu i Giżycka. Wraz z załogą karetki wodnej udzielają pomocy osobie poszkodowanej. Na miejsce wysłany zostaje również śmigłowiec LPR, który ma zabrać poszkodowanego do szpitala – relacjonują strażacy z OSP Sterławki Wielkie 

W działaniach udział brały zastęp OSP Sterławi Wielkie, 2 zastępy OSP Ryn, 2 zastępy PSP Giżycko, karetka wodna, śmigłowiec LPR oraz patrol policji.

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
22 czerwca 2019 00:08

Wybuchy gazu na jachtach były, są i będą. Jachty w przeciwieństwie do mieszkań, altanek czy przyczep campingowych nie mogą mieć obowiązującej w obecności instalacji na cięższy od powietrza gaz LPG wentylacji dolnej ponieważ by zatonęły. Można uniknąć zagrożenia zastępując jachtowe kuchenki gazowe spirytusowymi. Może czas najwyższy usankcjonować prawnie zakaz użytkowania gazu LPG na jachtach, chociaż uderzy to w interesy importerów i dystrybutorów osprzętu jachtowego oraz czarterodawców?

Miś
Miś
19 czerwca 2019 16:01

Nieadekwatne siły i środki…..

Ted
Ted
odpowiedział na komentarz  Miś
19 czerwca 2019 16:33

A po czym wnioskujesz?

zimny browarek
zimny browarek
19 czerwca 2019 15:57

To wreszcie co wybuchło, gaz czy butla z gazem? Jaka jest różnica to autor artykułu powinien dowiedzieć się już w szkole.

Bacha
Bacha
odpowiedział na komentarz  zimny browarek
19 czerwca 2019 19:18

Serio ? A gaz to nie w butli jest to ty się zdecyduj

Gazownik
Gazownik
odpowiedział na komentarz  Bacha
19 czerwca 2019 19:19

Może on uważa, że żaglówka miała stałe podłączenie z gazowni

Rudolf
Rudolf
odpowiedział na komentarz  Gazownik
21 czerwca 2019 11:36

Skąd wiadomo, ze to żaglówka? Napisane ze jacht a może motorowy?

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
odpowiedział na komentarz  Rudolf
22 czerwca 2019 08:12

Na zdjęciach zamieszczonych w innych artykułach na powyższy temat pokazane jest że to żaglówka. Typowe czarterowe mazuranckie koromysło.

zimny browarek
zimny browarek
odpowiedział na komentarz  Bacha
20 czerwca 2019 09:24

Gdyby wybuchła butla z gazem to śmigłowiec już by tam raczej nie był potrzebny, natomiast jak wybuchnie gaz, a tak naprawdę zapali się mieszanka gazowa to efekt jest taki jak w tej sytuacji. Sami strażacy stwierdzili ze wybuchł gaz a nie butla i o ile pismak w tytule napisał poprawnie o tyle już w samym artykule napisał coś innego. Tez za trudne?

Żeglaż
Żeglaż
odpowiedział na komentarz  zimny browarek
22 czerwca 2019 17:08

Byłem na miejscu w porcie 5 jachtów obok, nie wybuchła żadna butla z gazem, właściciel jachtu probował uruchomić lodówkę gazową a że nie chciała uruchomić się od razu nazbierało się na tyle gazu wewnątrz kabiny że po pojawieniu się iskry tak walnęło że aż jacht podskoczył na wodzie, na szczęście nie była to butla bo właściciel mógłby zginąć.