Wybrano wykonawcę obwodnicy Giżycka

10
fot. PTS

Komisja przetargowa zakończyła ocenę ofert w postępowaniu na projekt i budowę obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59. Jako wykonawcę wskazaliśmy firmę Unibep z Bielska Podlaskiego, która zaproponowała wykonanie zadania za 109,4 mln zł. Umowę z wybraną firmą podpiszemy po upływie czasu na złożenie ewentualnych odwołań – informuje olsztyński oddział GDDKiA.

Obecny przetarg to ponowne postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy obwodnicy.

Pierwsze postępowanie unieważniliśmy, ponieważ złożone oferty przekroczyły nasz budżet. W obecnym przetargu, tak jak w poprzednim, złożone oferty przekroczyły nasz budżet, który wynosił 59 437 500,00 zł. Najniższą cenę 109,4 mln zł zaproponowała firma Unibep z Bielska Podlaskiego, najwyższą 137,3 mln zł, firma Trakcja z Warszawy. Podjęliśmy jednak decyzję, że tym razem nie będziemy unieważniać postępowania i po sprawdzeniu ofert wystąpiliśmy o przyznanie dodatkowych środków na realizację zadania. Minister Infrastruktury zatwierdził aneks do Programu inwestycji zwiększający finansowanie zadania i mogliśmy przystąpić do wyboru wykonawcy – przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad- Oddział Olsztyn. 

Termin realizacji i kryteria oceny ofert

Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca), natomiast do czasu realizacji robót już nie.

Kolejny etap rozbudowy

Istniejąca obwodnica Giżycka (ul. Obwodowa) ma obecnie w większości przekrój jednojezdniowy. Jej rozbudowa będzie kontynuacją zakończonej w 2021 roku inwestycji obejmującej budowę ronda na skrzyżowaniu DK59 z ulicą Świderską wraz z rozbudową istniejącego układu drogowego do przekroju dwujezdniowego na odcinku około 1 km.

Planowana inwestycja obejmie kolejne 1,5 km DK59 od wyżej wymienionego ronda w kierunku Wilkas. Będzie to droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2×2 i nośności 11,5 tony na oś.

Zakres inwestycji obejmie rozbudowę drogi do przekroju dwujezdniowego, budowę dodatkowych jezdni obsługujących tereny przylegające do obwodnicy, budowę mostu i wiaduktu, przebudowę skrzyżowań oraz budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu państwa.

(Źródło: GDDKiA Oddział Olsztyn) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maci

Nie nad kanałem bo tam ma być most, a wiadukt na przecięciu bodajże rolniczej

Tadd

Dzięki. Wydaje się logiczne.

Tadd

Ktoś oświeci ? Gdzie ma powstać wiadukt ?

Drogowiec

Nad kanałem

Gościu

Nad kanałem to chyba most się robi

alojzy

w Giżycku będzie wiadukt, u nas zawsze jest inaczej 🙂

no, proszę

Pewno wzdłuż drogi…

NKE

Po co robić na nowo rondo nie rozumiem.Polecam Zrobić rondo na miejscu skrzyżowania ze znakiem STOP na wylotówce na Kętrzyn 592. Bardzo dużo jest kolizji drogowych i wypadków zwłaszcza w okresie letnim. Poprostu głupota i marnowanie pieniędzy gdzie nie ma funduszy z KPO.

Janusz

To będzie robione od tego dwupasmowego ronda w kierunku przychodni wojskowej. Przecież tego ronda nie będą od nowa robić.

Gościu

Hmmm dużo wypadków ? Wystarczy respektować wspomniany znak ” stop”