Wybrano najlepsze licea i technika w Polsce. Giżyckie szkoły wypadły słabo

8

Znamy już wyniki najnowszego rankingu „Perspektyw 2022”, jeżeli chodzi o najlepsze szkoły średnie w Polsce i w naszym regionie. Niestety giżyckie szkoły wypadły słabo.

Celem rankingu było wyłonienie 1000 najlepszych liceów i 500 techników w Polsce. 

Licea ogólnokształcące były ocenione za pomocą trzech kryteriów. Mowa o sukcesach danej szkoły w olimpiadach, wynikach matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wynikach matury z przedmiotów dodatkowych. Uwzględniano szkoły, w których w maju 2021 roku maturę zdawało minimum 12 uczniów, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki były wynosiły co najmniej 0,75 średniej krajowej w liceach.

Jeżeli chodzi o technika, tutaj oceny przyznawano za cztery kryteria. Chodzi o sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Nie brano pod uwagę szkół specjalnych i szkół dla dorosłych.

W rankingu „Perspektyw” na 408 miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku. Mimo odległej pozycji, szkoła zanotowała awans w stosunku do rankingu z ubiegłego roku. W 2021 roku placówka znajdowała się na 527 miejscu, a w 2019 roku na 356 miejscu. W rankingu wojewódzkim I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego zajmuje 9 miejsce.

II LO im. Gustawa Gizewiusza zajęło 38 lokatę w rankingu wojewódzkim, w rankingu głównym znalazło się poza 1000 najlepszych liceów w Polsce. 

Niestety żadne z giżyckich techników nie zakwalifikowało się do rankingu głównego obejmującego 500 najlepszych szkół. W rankingu wojewódzkim 23 miejsce zajęło Technikum nr 2 (ZSEiI) i 48 miejsce Technikum nr 1 (ZSKŚiA).

RANKING WOJEWÓDZKI LICEÓW 2022 – WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
hhhhh

Uczyłam się w LO 1 i sądzę, że i tak zajęli wysokie miejsce. Nauczyciele w tej szkole w większości są pomyłką. Wieczne wyróżnianie uczniów kujonów lub z bogatych domów. Uczeń szarak nigdy nie był w tej szkole wspierany, marzenia były w nim gaszone. Miałam problem z matematyką, nigdy nie otrzymałam rzetelnej pomocy. Słuchałam tylko, że mogę pójść na korki, ale nie wszyscy rodzice mają na to pieniądze. Z biegiem lat cieszę się, że ten koszmar się skończył i żałuję, że nie poszłam do LO2, tam chociaż nie mają chorych ambicji.

Obywatel

Młodzież teraz jest dziwna czyja to wina?

Ojciec

Cienizna. Lepiej dziecko wysłać do ogólniaka do Ełku lub do zawodówki

kolo

Lepiej stąd wyjechać i ułożyć sobie życie w wielkim mieście.

Mieszkaniec

burmistrz się chwali, że przeznacza rekordowe pieniądze na szkoły, a w zamian mamy najgorsze wyniki w historii. Nowe posady w szkołach ciągle się mnożą. Czy tędy droga?

Xxx

Albo młodzież teraz mniej rozumna

Dla jasności

Za szkoły średnie odpowiada powiat i starostwo

Pp

le za podstawówki to już miasto