Wybory 2023. To już pewne: Jolanta Piotrowska nowym senatorem z Mazur

20
fot. Piotr Tomasz Suchta

Jolanta Piotrowska z Koalicji Obywatelskiej wygrała wybory do Senatu w okręgu nr 87 obejmującym powiaty ełcki, giżycki, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, gołdapski i węgorzewski. 

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do Senatu. W okręgu numer 87 obejmującym powiaty ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski i węgorzewski, kandydatka Koalicji Obywatelskiej zdobyła 78 072 głosów (43,25%)

Druga była dotychczasowa senator Małgorzata Kopiczko z Prawa i Sprawiedliwości uzyskując wynik 65 292 głosów (36,17%)

Na trzecim miejscu uplasował się Artur Zalewski z Konfederacji z wynikiem 20 153 głosów (11,16%), a na czwartym miejscu Mariola Kobus z Bezpartyjnych Samorządowców uzyskując 16 992 głosów (9,41%).

Przypomnijmy, że wybory do Senatu odbywają się w stu jednomandatowych okręgach. Senatorem zostaje ten, kto zdobędzie w okręgu największą liczbę głosów.

(PTS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
el

Brawo ! gratulacje Pani Jolanto !!!

Maciej

Na moje oko oni w tej koalicji się nie dogadają. Już czytam na wp i w onecie, że są spięcia na linii PSL – Hołownia – Lewica. Będzie ciekawie 🙂 Jeszcze zobaczycie, że PiS podbierze brakujących posłów opozycji i będzie miał większość 😀

Jan

Dajcie kobiecie szansę!
Póki co, gratulacje Pani senator.
Powodzenia.

łon

Janie, rodzina nie powinna się wypowiadać w tym temacie.

Jan

jaka ja ci rodzina, opamiętaj się i zastanów zanim coś napiszesz

Obiektywny

Teraz dopiero zobaczycie co będzie się działo. Widać krótką pamięć ludzie mają, dobrze pamiętam co się działo za Tuska. Jeszcze zatęsknicie za PiS

Jaros

Ale ludzie chcą być trzymani za pysk …. chcą mieć swojego Pana, który będzie im mówił jak mają żyć