Wszystkich Świętych 2022 na drogach powiatu giżyckiego. Policyjne podsumowanie

0

Od piątku (28 października) do wtorku (1 listopada) w całej Polsce policjanci ruchu drogowego, wspierani przez kolegów z innych pionów, dbali o bezpieczeństwo podróżnych w ramach działań „Wszystkich Świętych”. W akcji brali udział także giżyccy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe.

Dokładali oni wszelkich starań, by zarówno ruch kołowy, jak i pieszy odbywał się tam płynnie i bez utrudnień. Funkcjonariusze dbali także o bezpieczeństwo na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby przyjezdne. Policjanci mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować piratów drogowych.

W ciągu pięciu dni działań w giżyckim powiecie było bardzo bezpiecznie, a na naszych drogach nie zginęła żadna osoba. Doszło do 3 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 3 pijanych kierowców, którzy za swoje skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie stracili prawo jazdy oraz odpowiedzą przed sądem. Dozwoloną prędkość przekroczyło 53 kierujących, za co zostali ukarani mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali również 6 dowodów rejestracyjnych – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Na stan bezpieczeństwa na naszych drogach duży wpływ miało odpowiedzialne zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych, a także skuteczna i zdecydowana służba giżyckich policjantów, którzy doskonale wpisali się w hasło „Pomagamy i Chronimy”. Funkcjonariusze przez całą dobę byli obecni w rejonach cmentarzy, a także na pozostałych trasach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem czuwali w dzień i w nocy.

Na ręce wszystkich biorących udział w działaniach policjantów, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku insp. Przemysław Rawa złożył serdeczne podziękowania za włożony trud i profesjonalizm działań, który wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców i gości przybyłych na groby swoich bliskich.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze