Zajęcia w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku pod hasłem: „Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem” uatrakcyjniły ferie dzieciom z giżyckich przedszkoli.

Temat został wybrany w związku z Rokiem Mikołaja Kopernika i naturalnie wpisał się w podstawę programową jak też w priorytety Ministerstwa Edukacji i Nauki: dziedzictwo cywilizacyjne Europy.

Na zajęciach dzieci „spotkały się” z Mikołajem Kopernikiem, który opowiedział o sobie i swoich odkryciach. Poznały pojęcia astronom i astronauta. Zapoznały się z układem słonecznym, zaprojektowały rakiety i wystrzeliły je w kosmos, wspólnie zbudowały pojazd kosmiczny.

Dzięki Fun Floor czyli interaktywnej podłodze zanurzyły się w niebo pełne gwiazd. Utrwaliły postać polskiego astronoma kolorując jego portret i fotografując się w fotobudce. Na zakończenie tradycyjnie dzieci samodzielnie oglądały i czytały książki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć z Przedszkola Krasnal, Przedszkola Bajka, Przedszkola Niepublicznego „Promyk” i Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku.

Źródło: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze