Giżyccy policjanci oprócz wykonywania codziennych obowiązków służbowych oraz podejmowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie mogą zapominać o stałym doskonaleniu swoich umiejętności oraz zdobywaniu nowych doświadczeń zawodowych. Dlatego też cyklicznie uczestniczą w szkoleniach, które pozwolą im dobrze wykonywać swoją pracę. Szkolenia takie m.in. wspierają swoją wiedzą żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

Zgodnie z planem szkolenia obronnego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku mieli możliwość doskonalenia się z zagadnień związanych z tematem „Wojny hybrydowej”.  W toku tego szkolenia policjanci mieli również możliwość zapoznania się z wyposażeniem używanym przez żołnierzy m.in.  z bezpieczeństwem użytkowania, budowy, działania i podstawowymi danymi karabinu maszynowego PK/PKM. W trakcie prowadzonego szkolenia funkcjonariusze mieli możliwość praktycznego rozkładania i składania broni.

Kolejnym krokiem po przebytym szkoleniu było przejście do czynności praktycznych i możliwość sprawdzenia swoich nabytych umiejętności na Wojskowej Strzelnicy Garnizonowej w Pierkunowie.  Tam funkcjonariusze giżyckiej komendy zgodnie z przygotowaniem i instruktażem ćwiczyli strzelanie z karabinu maszynowego PK/PKM.

Tego typu szkolenia, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku będą realizowali cyklicznie, przy wsparciu żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jago

A po co ćwiczyć na karabinach których Policja nie ma na stanie i nigdy ich mieć nie będzie !

kiler

A co to w ramach, jakiegoś pojednania. Nadmieniam ze szeregowy w wojsku na poczatek dostaje 3140 a policjant 2200.

w

najpierw wojskowi biją na interwencji, a teraz razem ćwiczą!