W dniach 8 i 14 czerwca na ulicach Giżycka oraz w miejscowościach Wydminy i Ryn można było spotkać wspólne patrole giżyckiej Policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podczas wspólnych służb młodzi funkcjonariusze mogli z bliska przyjrzeć się policyjnej pracy. Przede wszystkim była to ogromna pomoc dla stróżów prawa z powiatu giżyckiego jak i również doskonała szkoła dla adeptów tego zawodu.

W dniach 8 i 14 czerwca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Posterunku Policji w Rynie i Wydminach prezentowali policyjne rzemiosło kursantom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słuchacze szczycieńskiej Uczelni poprzez wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem poznawali pracę funkcjonariuszy patrolówki, ruchu drogowego jak i dzielnicowych.

Wspólna służba rozpoczęła się po godzinie 14.00. Po zakończeniu odprawy i omówieniu zadań i głównych zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli na swoje wcześniej określone rejony. Od tego momentu rozpoczęło się wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu. Po zakończonej służbie kursanci relacjonowali wszelkie podjęte czynności swoim przełożonym. Podczas pracy między innymi podejmowali interwencje zgłaszane przez mieszkańców, kontrolowali kierujących pojazdami oraz sprawdzali ich trzeźwość.

Młodzi kursanci pod okiem starszych kolegów mogli zdobywać wiedzę jak i doświadczenie, które w przyszłości wykorzystają w pracy zawodowej. Już niebawem rozpoczną pracę jako funkcjonariusze Policji w różnych jednostkach w całym Kraju.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze