Wspólne służby kursantów z giżyckimi policjantami

1

Na ulicach miasta Giżycko oraz w miejscowościach Wydminy i Ryn można było spotkać wspólne patrole giżyckiej Policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Posterunku Policji w Rynie i Wydminach prezentowali policyjne rzemiosło kursantom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słuchacze szczycieńskiej Uczelni poprzez wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem poznawali pracę funkcjonariuszy patrolówki, ruchu drogowego jak i dzielnicowych.

Wspólna służba rozpoczęła się po godzinie 14.00. Po zakończeniu odprawy i omówieniu zadań i głównych zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli na swoje wcześniej określone rejony. Od tego momentu rozpoczęło się wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu. Po zakończonej służbie kursanci relacjonowali wszelkie podjęte czynności swoim przełożonym. Podczas pracy między innymi podejmowali interwencje zgłaszane przez mieszkańców, kontrolowali kierujących pojazdami oraz sprawdzali ich trzeźwość.

Młodzi kursanci pod okiem starszych kolegów mogli zdobywać wiedzę jak i doświadczenie, które w przyszłości wykorzystają w pracy zawodowej.

KPP Giżycko

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Renata Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Renata
Gość
Renata

Gratuluję, wspaniały pomysł na strojenie choinki, a i uczniowie nie wzięli z domu kolejnych bombek…jak to bywa 🙂