Wspólne służby kursantów z giżyckimi policjantami

1

Na ulicach miasta Giżycko oraz w miejscowościach Wydminy i Ryn można było spotkać wspólne patrole giżyckiej Policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Posterunku Policji w Rynie i Wydminach prezentowali policyjne rzemiosło kursantom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słuchacze szczycieńskiej Uczelni poprzez wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem poznawali pracę funkcjonariuszy patrolówki, ruchu drogowego jak i dzielnicowych.

Wspólna służba rozpoczęła się po godzinie 14.00. Po zakończeniu odprawy i omówieniu zadań i głównych zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli na swoje wcześniej określone rejony. Od tego momentu rozpoczęło się wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu. Po zakończonej służbie kursanci relacjonowali wszelkie podjęte czynności swoim przełożonym. Podczas pracy między innymi podejmowali interwencje zgłaszane przez mieszkańców, kontrolowali kierujących pojazdami oraz sprawdzali ich trzeźwość.

Młodzi kursanci pod okiem starszych kolegów mogli zdobywać wiedzę jak i doświadczenie, które w przyszłości wykorzystają w pracy zawodowej.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Renata

Gratuluję, wspaniały pomysł na strojenie choinki, a i uczniowie nie wzięli z domu kolejnych bombek…jak to bywa 🙂