Wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej w Giżycku

0

Na terenie miasta i powiatu patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej prowadzą wspólne służby. Współpraca służb ma na celu zwiększenie liczny patroli na drogach miasta i powiatu, a w efekcie poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Realizując zadania z Ustawy o Policji w celu zapobiegania popełnieniu przestępstw i wykroczeń oraz zjawisk kryminogennych, Policja współdziała z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi. Jedną z takich instytucji jest Żandarmeria Wojskowa, z którą giżycka policja współpracuje od wielu lat.

Wspólne służby pełnione są od 21 grudnia 2016 roku na terenie miasta Giżycka i całego powiatu. Patrole te można spotkać zarówno w patrolach pieszych jak i zmotoryzowanych.
Współdziałanie Policji i Żandarmerii Wojskowej ma na celu zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego, w tym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Istotne znaczenie ma to, aby podejmowane działania przybierały różne formy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na działania prewencyjne. Działania te mają duże znaczenie w zapobieganiu występowaniu różnego rodzaju zagrożeń.

Głównym celem tej współpracy jest przede wszystkim praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa, szybsza i profesjonalna pomoc ze strony służb, gdy zajdzie taka potrzeba.

Źródło: KPP Giżycko (bp/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze