We współpracy z innymi służbami, policjanci przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie powiatu giżyckiego, organizowane są obozy harcerskie, w których uczestniczą dzieci i młodzież w wieku od 11 do 18 lat. Służby mundurowe policji oraz Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są w bieżącym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestników.
W ramach swoich kompetencji i realizowanych działań służby mundurowe prowadzą wspólne wizytacje terenu obozowiska pod kątem drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych, kąpielisk i miejsc zabaw. Działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowiska. Omawiane są zasady bezpiecznego zachowania się w lasie, nad wodą, podczas wędrówek oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policjanci poinformowali uczestników obozów o konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK” realizowanego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” a także rozdawali ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpiecznych wakacji.
Podobnymi kontrolami objęte zostaną wszystkie obozy harcerskie jak i miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży stacjonujące na terenie powiatu giżyckiego.
Źródło: KPP Giżycko




![Koncert z okazji Dnia Kobiet w Wilkasach [ZDJĘCIA]](https://www.gizycko.info/wp-content/uploads/2026/03/Koncert-z-okazji-Dnia-Kobiet-w-Wilkasach-14.jpg)



FAZA, A KIEDY KONTROLA W MELINACH PRZY EKOMARINE?