R e k l a m a

We współpracy z innymi służbami, policjanci przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie powiatu giżyckiego, organizowane są obozy harcerskie, w których uczestniczą dzieci i młodzież w wieku od 11 do 18 lat. Służby mundurowe policji oraz Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są w bieżącym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestników.

W ramach swoich kompetencji i realizowanych działań służby mundurowe prowadzą wspólne wizytacje terenu obozowiska pod kątem drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych, kąpielisk i miejsc zabaw. Działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowiska. Omawiane są zasady bezpiecznego zachowania się w lasie, nad wodą, podczas wędrówek oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci poinformowali uczestników obozów o konkursie filmowym “Filmowy przeWODNIK” realizowanego w ramach akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” a także rozdawali ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpiecznych wakacji.

Podobnymi kontrolami objęte zostaną wszystkie obozy harcerskie jak i miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży stacjonujące na terenie powiatu giżyckiego.

Źródło: KPP Giżycko

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
SNUP DOK
SNUP DOK
19 lipca 2020 09:12

FAZA, A KIEDY KONTROLA W MELINACH PRZY EKOMARINE?