Wspólne działania służb w giżyckiej Ekomarinie

0

Policjanci z giżyckiej komendy wraz z ratownikami wodnymi z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Działania odbyły się na terenie giżyckiej Ekomariny w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Służby mundurowe i ratunkowe z Giżycka aktywnie zaangażowały się we wspólne działania w duchu kampanii „ Bezpieczne wakacje”. 25 czerwca w rejonie giżyckiej Ekomariny, wspólnie przeprowadzono działania informacyjno – edukacyjne promujące bezpieczne zachowania nad wodą. Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Podczas działań policjanci przypomnieli o tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą. Rozdawali też tematyczne materiały promocyjne, przestrzegając, aby pilnować swoich dzieci, szczególnie w miejscach zatłoczonych.

Mundurowi ostrzegali też przed zabieraniem ze sobą na plażę i pozostawianiem bez nadzoru portfeli z większą ilością gotówki, dokumentów oraz telefonów. Nie zabrakło też rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w akwenach wodnych.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze