fot. KPP Giżycko

Policyjna profilaktyk z giżyckiej komendy wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Giżycku prowadzą działania skierowane do młodzieży, oraz sprzedawców alkoholu i wyrobów tytoniowych. Tym razem odwiedziły Ośrodek Wypoczynkowy ,,Bocianie Gniazdo’’ w Rynie.

Policjantka zajmująca się profilaktyką z giżyckiej komendy wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Giżycku prowadzą cykliczne działania skierowane do młodzieży, oraz sprzedawców alkoholu i wyrobów tytoniowych przestrzegając przed odpowiedzialnością prawną oraz skutkami zdrowotnymi zażywania wszelkiego rodzaju używek. We wtorek (09.08.) odwiedziły Ośrodek Wypoczynkowy ,,Bocianie Gniazdo’’ w Rynie gdzie spotkały się z młodzieżą oraz ich opiekunami na wakacyjnym wypoczynku.

Podczas spotkania zwrócona została uwaga, że nawet incydentalne upicie się może skończyć utratą zdrowia, a nawet życia. Zażycie natomiast narkotyku lub innych środków odurzających nawet w małej ilości, jednorazowo, jest pierwszym krokiem do uzależnienia.

W rozmowie z opiekunami zwracana jest również szczególna uwaga na odpowiednie podjęcie reakcji, jeśli pojawiają się niepokojące sygnały oraz poświęcenie odpowiedniego czasu na rozmowy z nastolatkami o ryzyku, jakie niesie za sobą zażywanie, nawet sporadyczne alkoholu czy palenie papierosów.

Działania mają na celu zwrócenie uwagi, że w przeciwdziałaniu sprzedaży alkoholu i tytoniu małoletnim duży wpływ ma właściwa postawa i reakcja dorosłych świadków takiego zdarzenia.

Istotnym celem jest zwrócenie społecznej uwagi na problem picia alkoholu i palenia papierosów przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobat na tego typu problem.

Jeżeli jesteś sprzedawcą, zawsze proś o dowód osobę o młodym wyglądzie, jeżeli jesteś świadkiem sprzedaży alkoholu małoletniemu – reaguj! Jeżeli jesteś rodzicem – rozmawiaj ze swoim dzieckiem o szkodliwych skutkach wczesnej inicjacji alkoholowej – przekazują policjanci. 

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze