Wspólna akcja kolei i policji. Zatrzymywali kierowców przy przejeździe kolejowym

0

Giżyccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do kolejnej edycji działań Polskich Linii Kolejowych pn. „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”.

W czasie akcji zorganizowanej przez Polskie Linie Kolejowe policjanci giżyckiej komendy wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei podnosili świadomość uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach.

Akcja prowadzona była w rejonie przejazdu kolejowego w Giżycku. Funkcjonariusze apelowali do kierowców samochodów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego przypominając, że nie należy poruszać się po torowisku, licząc na to, że „może uda się zdążyć” przed pociągiem – informują policjanci z KPP Giżycko

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku „STOP” czy wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone. Tak samo często zachowują się piesi i rowerzyści.

Pamiętajmy, że kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za naszych pasażerów, którymi często są nasi najbliżsi.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze