Wpadło dwóch poszukiwanych i nietrzeźwy kierowca

0

Podczas minionego weekendu w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości oraz nietrzeźwy kierowca, który miał blisko 1 promil alkoholu. 28-latek i 36-latek już zostali przewiezieni do aresztu śledczego, a nietrzeźwy kierowca będzie się tłumaczył przed sądem.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany w miniony piątek 27 listopada w Bystrym gm. Giżycko. Mężczyzna na widok policjantów uciekał przez miejscowość, po zatrzymaniu został przewieziony do jednostki policji, gdzie oczekiwał na konwój do aresztu. 28-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i dwóch miesięcy za przestępstwa narkotykowe.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany 28 listopada w Giżycku. 36-latek także dopuści się przestępstw narkotykowych. Sąd Rejonowy w Giżycku wydał za mężczyzną nakaz doprowadzenia do aresztu, w wymiarze odbycia kary pozbawienia wolności na okres 148 dni. Ponadto podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające w postaci białego proszku. Badanie potwierdziło, że to amfetamina w ilości 5 gramów. 36-latek wyjaśnił, że to na własny użytek i wie, że posiadanie jest zabronione.

Natomiast policjanci z Posterunku Policji w Wydminach podczas kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Kiedy rozmawiali z nim wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało kierowca miał już zabrane uprawnienia do kierowania za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości, ponadto auto nie miało aktualnych badań technicznych.

Poszukiwani zostali już przewiezieni do aresztu śledczego, gdzie odbędą zasądzoną im karę pozbawienia wolności. Natomiast nietrzeźwy kierowca na nowo będzie tłumaczył się przed sądem.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze