W minionym tygodniu funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dzięki działaniom zarówno na terenie drogowych przejść granicznych jak i na drogach województwa, ujawnili akcyzę wartości ponad 73 000 zł.

Najwięcej papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach. Podróżni nielegalne papierosy pochowali w różnych miejscach swoich pojazdów, m .in nadkolach, w desce rozdzielczej, w drzwiach, w bagażniku. Wartość znalezionych wyrobów akcyzowych to prawie 17 000 zł.

Natomiast w trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze W-MOSG zdeponowali nielegalne papierosy oraz alkohol. W Olsztynie funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Sharan, którego kierowcą był 46-letni mieszkaniec Szczytna. Okazało się, że prowadzi pojazd bez uprawnień i w dodatku za siedzeniem przewozi papierosy pochodzące z przemytu. Wartość zatrzymanego nielegalnego towaru wynosi 6 000 zł.

Funkcjonariusze z PSG w Węgorzewie zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym kierował 42-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. W aucie ujawniono pochowane wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości prawie 8 000 zł.

Ponadto funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach w trakcie kontroli drogowej w m. Orneta, w samochodzie osobowym marki Ford Mondeo ujawnili 300 litrów spirytusu o wartości 24 600 zł. Funkcjonariusze SG zdeponowali nielegalny towar, a teraz 38-letni kierowca forda, mieszkaniec powiatu lidzbarskiego poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

W powiecie oleckim funkcjonariusze SG z Gołdapi podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych znaleźli 155 litrów oleju napędowego.

Pozostałe wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 17 000 zł funkcjonariusze W-MOSG  ujawnili na drogowych przejściach granicznych i na terenie województwa.

Źródło: WM Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze