„Wpadli” z narkotykami podczas kontroli drogowej

1

14 grudnia, kilka minut po północy, giżyccy policjanci na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Wodociągową zauważyli kierowcę skody, który będąc na drodze z pierwszeństwem przejazdu, nie potrafił się właściwie zachować, zatrzymywał się, ustępował pierwszeństwa innemu pojazdowi.

Mundurowi postanowili skontrolować kierowcę, który zachowywał się podejrzanie. 

Kierowca tłumaczył, że zatrzymał się na skrzyżowaniu, ponieważ sygnalizator wskazywał światło czerwone, co nie było logicznym wytłumaczeniem, ponieważ sygnalizator w tym czasie nadawał pulsacyjne światło pomarańczowe. W trakcie kontroli kierowca, jak i jego pasażer zachowywali się nerwowo. W pewnym momencie pasażer rzucił na wycieraczkę „foliowe zawiniątko”. W związku z czym policjanci wykonali czynności przeszukania osoby i pojazdu, podczas których okazało się, że w zawiniątku znajdował się susz roślinny. Natomiast po stronie kierowcy została ujawniona „szklana lufka”. I jak oświadczył sam kierowca, należała do niego. Przyznał również, że palił marihuanę i „lubi sobie zapalić” – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Wstępne badanie narkotesterm potwierdziło, że w zawiniątku była marihuana.

W konsekwencji 19-letniemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, auto zostało przekazane wskazanej osobie. Od kierowcy została pobrana krew do dalszych badań.

Jego 24-letni znajomy posiadający marihuanę został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Teraz obaj odpowiedzą za swoje zachowanie, grozi im kara pozbawienia wolności.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Funio

Gdzie byli rodzice ?